Bestoffrm|Aşk Flashlari|Yazili Sorulari|Büyüler|Sifali Bitkiler|
 
"Bilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir." Brigitte
Geri git   Bestoffrm|Aşk Flashlari|Yazili Sorulari|Büyüler|Sifali Bitkiler| >
»»-(¯`v´¯)-» Kültür ve Eğitim »»-(¯`v´¯)-» > Lise Konu - Testler - Yazılılar > Lise Yazılı Soruları > İngilizce Kitap Özetleri
Connect with Facebook


Charles Darwin'in ingilizce ve Türkçe Hayatı

İngilizce Kitap Özetleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31.08.2010, 06:59   #1 (permalink)
Üye
 
ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Adıyaman Şubesi
Üyelik tarihi: Jul 2009
Üye No: 8486
Mesajlar: 2.357
Konular: 871
Teşekkür: 151
180 Mesajına 570 teşekkür edildi.
Standart Charles Darwin'in ingilizce ve Türkçe HayatıCharles Darwin Biyografi: Yaşam

Charles Darwin Shrewsbury İngiltere'de Şubat, 1809 12. doğdu. Babası varlıklı bir doktor ve finansör Robert Darwin ve annesi Susannah Darwin oldu. Robert Darwin bir özgür düşünceli kimse olmasına rağmen, Charles Anglikan Kilisesi'nde annesinin dini inançları doğrultusunda vaftiz edildi. Charles 5 kardeşi vardı ve gün okula bir Unitarian Şapel ve vaiz tarafından yürütülen katıldı.


1837 yılında, Charles onun anne kuzenleri ziyaret etti. İşte bu noktada o ilk Emma Wedgwood karşılandı. O dokuz ay büyük ona dönüktü.

1938 boyunca, hasta ve düşme devam etti. Bu süre içinde, o evlilik düşünmeye başladı. O Emma evlenmek istiyordu, ama onu ko***** devam etti. Hatta Temmuz 1838 kez, ama onu ziyaret teklif etmedi.

O Maer Hall Kasım ayında döndü ve nihayet Emma önerdi. O kabul etti. Onlar Ocak 1839 evlendiler.

Charles ve Emma, bunların 2 bebeklik döneminde ve kızı Anne öldü 10 çocuk babasıydı zaman o 10 yaşında vefat etmiştir. Charles oldukça özenli ve fedakar baba oldu.

Herhangi onun çocukları kötü düştü zaman, o ölçüde onun çocukları zayıf kalıtsal olabilir korkuyordu. Emma kuzeni olduğu için ve o tabii olarak türler arasında soyluluk etkileri araştırılmıştır Bu edildi.

Anne ölümü onu harap ve kendisi içinde yardımsever bir Tanrı hakkında sahip herhangi bir duygu yok bıraktı.

Charles Darwin'in yaşamı ve kariyeri Naturalist olarak

Robert Darwin doktor olmak ve oğlu istedim hatta Edinburgh Üniversitesi'nde tıp okumak için ona gönderdi. Ancak cerrahi vahşeti gören Charles çalışmalarını ihmal. O tahnitçilik, doğal tarih, deniz biyoloji, botanik ve zooloji menfaatlerinin sürdürdü. O Plinian Toplum bir öğrenci grubu doğa tarihi ile ilgileniyordu katıldı.

Ayrıca Robert Edmund Grant gelişmiş özellikleri ile evrim teorisi Lamarck ardından bir öğrenci oldu. Ayrıca Robert Jameson doğal tarih ders ve öğrendim jeoloji ve bitki sınıflandırma katıldı.

Babası tıp ilgi oğlunun eksikliği tanınan ve Bachelor of Arts programın içine Mesih College'de onu alındı. o oğlunun bir din adamı olacak ve iyi bir gelir elde düşündüm Bu şekilde. Ama Charles adil değil ilgilendi.

O Rahip John Stevens Henslow ile botanik okudu. Ayrıca Nature ilahi tasarımı hakkında William Paley yazıları hevesli idi. Onun sınavlar nedeniyle olduğunu, Charles bunları aşmayı başarmıştır.

Charles sonra Muhterem Adam Sedgwick jeolojisi ders katıldı.

Muhterem Henslow sonra Robert FitzRoy, HMS Beagle titiz olduğunu, yaptığı yolculuğu üzerine beyefendi arkadaşı gibi Güney Amerika kıyıları grafiğe Charles tavsiye bir mektup gönderdi.

Yolculuk 5 yıl sürdü. Darwin arazi üzerinde çoğu zaman geçirdim ve fosil ve canlı organizmaların örneklerinin çeşitli toplanan birçok jeolojik özellikleri ve yapılan kapsamlı notlar okudu. Bunlar daha sonra Voyage 'olarak yayınlandı Beagle'.

Bu sefer bu yana, Charles ateş sık nöbetleri geçiren.

Charles bu sefer, yani landmasses zamanın geçişi ile yükselen gözlendi. O jeolojik katmanlar, deniz ve bitki hayatı, fosiller ve kuşlar Güney Amerika adalarında mevcut çeşitli gözlemleyerek gözlemleyerek bu sona erdi.

mockingbirds ve kaplumbağa alanda incelenmesi, türlerin kökeni teorisi zihninde kök atmaya başladı. Bu arada Charles örnekleri geri gönderme ve mektuplar oldu onun bulguları açıklayan tutulması büyük hayranlık.

1836 yılında, onun yolculuğu dönen, o zaten oldukça ünlüydü. Bir yetkili doğabilimci olarak kendini kanıtlamış oldu. Henslow onun botanik örnekleri aldı süre döndükten sonra Henslow da ona doğa tanımlamak ve katalog kendi koleksiyonlarını bulmak için tavsiyede bulundu.

Charles Lyell aracılığıyla Richard Owen, Darwin'in bir araya geldi ve çeşitli fosillerin onun yolculuğunda bulmuştu analiz etmeye başladı. Sonuçlar şaşırtıcı idi. Fosiller büyük sloths ve soyu tükenmiş Glyptodon kemikler vardı.

1837 yılında Londra Jeoloji Derneği'ne kadar yükselen landmasses üzerine bildiri sunmuştur ve Zooloji Derneği yaptığı memeli ve kuş örnekler sundu. Ayrıca Londra'ya taşındı ve Charles Babbage ve John Herschel de dahil olmak üzere bilimsel toplumun çok sayıda önde gelen üyeleri ile etkileşim. Ayrıca kitabında 'in Yolculuk Zooloji için 1000 Pound bir hibe aldı HMS Beagle'.

Darwin'in sağlığı zarar görmeye başladı. O baskı kitabı tamamlamak için bir çok altındaydı. Kalbinde çarpıntı almaya başlamıştır ve Maer Hall ve onun anne kuzenleri ziyarete relax gitti. Ayrıca o zaman ki solucan çalışılmıştır. O Jeoloji Kurumu için toprak oluşum süreci hakkında ve solucan rolü bir kağıt sunmak için bu bilgileri kullanılır. Bu o Emma Wedgwood karşılandı.

1838 yılında, Darwin Jeoloji Cemiyeti sekreteri oldu. Bu arada tür dönüşümlerinin yaptığı çalışmalar ile devam etti.

O zaman, Darwin İlke üzerinde Malthus'un 'Bir Deneme okumak Nüfus' doğal seçilim teorisinin bir ilham olduğunu kanıtladı.

Charles Darwin ve Emma Wedgwood 1939 yılında evlendi.

Charles Darwin ve Evrim Teorisi

Bu kez Charles doğal seçilim teorisinin üzerinde çalışıyordu boyunca. diye eleştirenler benzer teorileri Alfred Russel Wallace gibi diğer bilim adamları tarafından ortaya atılan gerçeği gördü Ancak, o dünyaya geniş teori ortaya korkuyordu. Thomas Henry Huxley gibi zaman da çok sayıda önde gelen bilim adamları ölü evrim karşı kuruldu.

Ancak, onun botanikçi arkadaşı Joseph Dalton Hooker kim ve bir ilgi olumlu bir cevap gösterdi teorilerini kısa bir fikir iletmek başarmışlardı. Bu ve benzeri olaylar onu çağırdı. kızı Anne ölümü de onun içinde olmadığı hayırsever Tanrı hissi yaratarak katkıda bulunmuştur.

Bu arada o ve mercan kayalıkları bir kitap yayınladı da kıskaç üzerine yaptığı araştırma yayınlandı.

Kasım 1859 yılında, kitabı Türlerin Kökeni ve yayımlanmış dışarı satıldı. Kitap tartışmalara ve eleştirilere çok oluşturulur. Ancak, ortak adam teorisine bağımlısı oldu. Kilise tepki gösterdi ve kendisine karşı durdu bu anti bu teori şefi arasında eski öğretmen Henslow ve Sedgwick edildi. Ancak, Darwin de bu tartışmalar içinde yer almak hasta idi ve arkadaşı Joseph Dalton Hooker tarafından savunulmuştur. Ayrıca birkaç kişiye yazdı ve eseri için çok destek topladı.

Onun çalışmaları ile yine sürdürdü. Daha sonra eserlerinde kitabında bazı yönlerini açıklığa kavuşturmak istedim. Ama kızı hasta düştü ve o bir tatil ona eşlik etti. Orada orkide bir ilgi ve tozlaşma ve çapraz döllenme süreci geliştirdi.

onun yazdıklarını miktarını Son olarak büyüdü ve 1871 yılında büyüdü, o ', ve Sex İlişkisi Seçim Man Descent yayınlandı. 1872 yılında 'Man ve Hayvanlar' in Duyguların İfadesi yayınladı. Bu kitapta o adamın psikoloji evrim sürecine odaklanmış nasıl hayvan davranışları ile ilgili. Bugün bildiğimiz gibi bu evrimsel psikoloji doğum oldu. Ayrıca bir kitap 'olarak Power Hareketi başlıklı yazdı Tesisleri "diye bitkilerde döllenme yöntemleri üzerinde duruldu ve toprak oluşumunda solucan etkisi de gör.

Charles Darwin Nisan, 1882 19 öldü. O Westminster Abbey, oldukça yakın nerede John Herschel ve Isaac Newton gömülü olduğu gömüldü.

Kaynak .buzzle.com


ömer isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
REKLAM
Alt 31.08.2010, 06:59   #2 (permalink)
Üye
 
ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Adıyaman Şubesi
Üyelik tarihi: Jul 2009
Üye No: 8486
Mesajlar: 2.357
Konular: 871
Teşekkür: 151
180 Mesajına 570 teşekkür edildi.
Standart


Charles Darwin Biography: Life

Charles Darwin was born in Shrewsbury in England on the 12th of February, 1809. His father was a wealthy doctor and financier, Robert Darwin and his mother was Susannah Darwin. Although Robert Darwin was a freethinker, Charles was baptized in the Anglican Church in keeping with his mother’s religious beliefs. Charles had 5 siblings and they attended the day school run by the preacher of a Unitarian Chapel.


In 1837, Charles visited his maternal cousins. That was where he first met Emma Wedgwood. She was nine months older to him.

During 1938, he kept on falling ill on and off. It was during this time, that he began to contemplate marriage. He wanted to marry Emma, but kept putting it off. He even visited her once in July 1838, but did not propose.

He returned to Maer Hall in November and finally proposed to Emma. She accepted. They were married in January 1839.

Charles and Emma had 10 children of which 2 died in infancy and his daughter Anne died when she was 10 years old. Charles was quite an attentive and devoted father.

Whenever any of his children fell ill, he greatly feared that his children may have inherited weaknesses. This was because Emma was his cousin and he studied the effects of inbreeding among the species as a matter of course.

The death of Anne left him devastated and destroyed any feeling he had within himself about a benevolent God.

Charles Darwin’s life and career as a Naturalist

Robert Darwin wanted his son to become a doctor, and even sent him to University of Edinburgh to study medicine. But seeing the brutality of surgery, Charles neglected his studies. He pursued his interests in taxidermy, natural history, marine biology, botany and zoology. He joined the Plinian Society which was a student group interested in natural history.

He also became a pupil of Robert Edmund Grant who followed Lamarck’s theory of evolution by advanced characteristics. He also attended Robert Jameson’s natural history course and learnt geology and plant classification.

His father recognized his son’s lack of interest in medicine and enrolled him into the Bachelor of Arts program at Christ College. This way he thought that his son would become a clergyman and get a good income. But Charles was just not interested.

He studied botany with the Reverend John Stevens Henslow. He was also enthusiastic about William Paley’s writings about the divine design in Nature. When his exams were due, Charles managed to pass them.

Charles then joined the geology course of Reverend Adam Sedgwick.

Reverend Henslow then sent a letter to Robert FitzRoy, who was the caption of the HMS Beagle, recommending Charles as his gentleman companion on his voyage to chart the coastline of South America.

The voyage lasted 5 years. Darwin spent a majority of that time on land and collected a variety of fossils and specimens of living organisms, studied many a geological features and made extensive notes. These were later published as ‘The Voyage of the Beagle’.

Since that voyage, Charles suffered from frequent bouts of fever.

Charles observed in this voyage, that the landmasses were rising with the passage of time. He concluded this by observing the geological strata, marine and plant life, fossils and observing the variety of birds present on the islands of South America.

Studying the mockingbirds and tortoises in the area, the theory of the origin of the species began to take root in his mind. Meanwhile Charles kept sending back specimens and letters describing his findings, which became greatly admired.

In 1836, when he returned from his voyage, he was already quite famous. He had proved himself as a competent naturalist. Upon his return, Henslow also advised him to find naturalists to describe and catalog his collections, while Henslow took his botanical specimens.

Through Charles Lyell, Darwin met Richard Owen and began to analyze the various fossils that he had found on his voyage. The results were astounding. The fossils contained bones of huge sloths and the extinct Glyptodon.

In 1837 he presented his paper on the rising landmasses to the Geological Society of London and presented his mammal and bird specimens to the Zoological Society. He also moved to London and interacted with several prominent members of the scientific society, including Charles Babbage and John Herschel. He also received a grant of 1000 Pounds for his book ‘Zoology of the Voyage of the HMS Beagle’.

Darwin’s health began to suffer. He was under a lot of pressure to complete his book. He began to have heart palpitations and went to Maer Hall to visit his maternal cousins and to relax. It was also then that he studied earthworms. He used this information to deliver a paper to the Geological Society about the process of soil formation and the role of the earthworms. This was when he met Emma Wedgwood.

In 1838, Darwin became the secretary of the Geological Society. Meanwhile he continued with his studies of transmutation of the species.

At that time, Darwin read Malthus’ ‘An Essay on the Principle of Population’ which proved to be an inspiration to his theory of natural selection.

Charles Darwin and Emma Wedgwood married in 1939.

Charles Darwin and The Theory of Evolution

Throughout this time Charles was working on his theory of natural selection. However, he feared revealing the theory to the world at large because he saw the critics debunk similar theories posed by other scientists such as Alfred Russel Wallace. Also several prominent scientists of the time like Thomas Henry Huxley were dead set against evolution.

However, he did manage to convey a brief idea of his theories to his botanist friend Joseph Dalton Hooker who showed a positive response and a keen interest. These and similar events urged him on. The death of his daughter Anne also contributed to creating a feeling within him that there was no benevolent God.

Meanwhile he published a book on coral reefs and also published his research on barnacles.

In November 1859, his book The Origin of Species was published and was sold out. The book generated a lot of controversy and criticism. Yet, the common man was hooked on to the theory. The Church reacted and stood against him; chief among those anti this theory were his old teachers Henslow and Sedgwick. However, Darwin was too ill to take part in these debates and was defended by his friend Joseph Dalton Hooker. He also wrote to several people and garnered a lot of support for his work.

He pursued with his work nevertheless. He wanted to clarify certain aspects of his book in later works. But his daughter fell ill and he accompanied her to a seaside resort. There he developed an interest in orchids and the process of pollination and cross fertilization.

Finally as the amount of his writings grew and grew, in 1871, he published ‘The Descent of Man, and The Selection in Relation to Sex’. In 1872 he published ‘The Expression of Emotions in Man and Animals’. In this book he focused on the process of the evolution of man’s psychology and how it related to animal behavior. This was the birth of evolutionary psychology as we know it today. He also wrote a book titled ‘The Power of Movement in Plants’ where he focused on methods of fertilization in plants and also on the effect of earthworms in soil formation.

Charles Darwin died on the 19th of April, 1882. He is buried in Westminster Abbey, quite close to where John Herschel and Issac Newton have been buried.

kaynak .buzzle.com


ömer isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2011, 19:11   #3 (permalink)
Moderatör
 
zara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Afyonkarahisar Şubesi
Üyelik tarihi: Aug 2009
Üye No: 8653
Mesajlar: 4.778
Konular: 1344
Teşekkür: 197
319 Mesajına 1.079 teşekkür edildi.
Standart


paylaşım için teşekkürler.


zara isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.05.2012, 20:02   #4 (permalink)
Admin
 
bestoffrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Adıyaman Şubesi
Üyelik tarihi: May 2011
Üye No: 13940
Mesajlar: 10.781
Konular: 1216
Teşekkür: 475
448 Mesajına 1.445 teşekkür edildi.
Standart


ellerine sağlık.


bestoffrm isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 01.01.2013, 18:05   #5 (permalink)
Süper Moderatör
 
bera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Ağrı Şubesi
Üyelik tarihi: Aug 2009
Üye No: 8636
Mesajlar: 15.075
Konular: 3309
Teşekkür: 866
1.065 Mesajına 3.419 teşekkür edildi.
Standart


Darwinin hayatıyla ilgili bilgiler için teşekkürler.


bera isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 03.05.2014, 11:08   #6 (permalink)
Üye
 
pervin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Gaziantep Şubesi
Üyelik tarihi: Jul 2009
Üye No: 8408
Mesajlar: 5.202
Konular: 1260
Teşekkür: 115
143 Mesajına 228 teşekkür edildi.
Standart


emeğinize sağlık.


pervin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 14.02.2015, 10:57   #7 (permalink)
Üye
 
abdullah05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bolu Şubesi
Üyelik tarihi: Dec 2014
Üye No: 17654
Mesajlar: 1.252
Konular: 7
Teşekkür: 1
2 Mesajına 2 teşekkür edildi.
Standart


thanks for sharing.


abdullah05 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
charles, charles darwin'in ingilizce ve türkçe hayatı, darwinin, hayati, ingilizce, turkce

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.

bestoffrm | aşk flashları | sitemap | tags
Resimli Şiirler Şairler Müzik Yemek Tarifleri Moda Örgü Modelleri Dantel Modelleri Şifalı Bitkiler İslami Konular Dil An Coğrafya Fizik Roman Özetleri Aşk Duaları Dilek Duaları Define İşaretleri Cilt ve Güzellik Sosyal Dil Anlatım Edebiyat Aşk flashları Domain Telif Hakkı Sitemizin tüm hakları saklıdır. Telif hakkı ihlali bildirimi, acil şikayetleriniz ve her türlü görüş ve önerileriniz için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz. Sorumluluk İçerik sağlayıcı ve paylaşım sitesi olan Bestoffrm.com sitesinde, 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Bestoffrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim sayfamızdan bildirilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır. Sitemizde yayınlanan sağlıkla ilgili konular sadece bilgilendirme amaçlı olup tedavi için Lütfen Doktorunuza başvurunuz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530