Bestoffrm|Ask Flashlari| Resimli Siirler|Yazili Sorulari|Büyüler|Performans,Proje Konulari|Sifali Bitkiler|Definecilik
 
"Hayat bir öyküye benzer, önemli olan yanı eserin uzun olması değil, iyi olmasıdır. Seneca"
Geri git   Bestoffrm|Ask Flashlari| Resimli Siirler|Yazili Sorulari|Büyüler|Performans,Proje Konulari|Sifali Bitkiler|Definecilik >
»»-(¯`v´¯)-» Kültür ve Eğitim »»-(¯`v´¯)-» > Üniversiteler > Üniversite, Bölümler, İş İmkanları
Connect with Facebook

Cevapla
 
LinkBack (2) Seçenekler Stil
Alt 01-13-2010, 09:40 AM   2 links from elsewhere to this Post. Click to view. #1 (permalink)
Admin
 
@izci@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2008
Mesajlar: 24.612
Teşekkür: 522
2.045 Mesajına 4.872 teşekkür edildi.
wwq 9 Eylül Üniversitesi / İzmir

Rektör: Emin ALICI Eğitim kurumlarıyla sağlıktan ekonomiye,sanattan mühendisliğe geniş bir yelpazede yetiştirdiği ve yetiştireceği beyin gücünü ülkemize kazandırarak toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaç edinen Dokuz Eylül Üniversitesi 20 Temmuz 1982’de kurulmuştur.
Kuruluşunda,Ege Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar Fakültesi,Hukuk Fakültesi,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi,Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü,Adalet Yüksekokulu,Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu;Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Buca Eğitim Fakültesi,Denizli Mühendislik Fakültesi,İlahiyat Fakültesi,Demirci Eğitim Yüksekokulu,Denizli Eğitim Yüksekokulu, İzmir Meslek Yüksekokulu;Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İzmir Devlet Konservatuvarı;Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’nden Muğla İşletmecilik Yüksekokulu Dokuz Eylül Üniversitesi’ne geçti. Ve yeni kurulan Fen Edebiyat Fakültesi,Sosyal BilimlerEnstitüsü,Sağlık Bilimleri Enstitüsü,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu,Eğitim Yüksekokulu ile Sanat Eğitimi Yüksekokulu olmak üzere Üniversitemiz toplam 24 birimle eğitim-öğretim çalışmalarına başlamıştır.
1983 yılında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü kurularak faliyete geçerken Sanat Eğitimi Yüksekokulu kaldırılmıştır.
1987 yılında Manisa Maliye Muhasebe Yüksekokulunun İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dönüştürülmesi ile birlikte;yeni kurulan Denizli Meslek Yüksekokulu,Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Arastırma ve Uygulama Merkezi (BİMER) ,Ege Bölgesi Araştırma ve Uygulama Merkezi (EBAMER),1988’de Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu,1989’da Muğla Meslek Yüksekokulu,Avrupa Topluluğu Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATMER),1990’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile İlahiyat Meslek Yüksekokulu, 1991’de Fen Edebiyat Fakültesi ile Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇEVMER) faaliyete geçmiştir. Ege Bölgesinin 5 büyük iline (İzmir,Manisa,Aydın,Denizli,Muğla) yayılan Dokuz Eylül Üniversitesi ,kuruluşunun 10. yılında 13 fakülte,5 enstitü ,13 yüksekokul,6 merkez ve 4 bölüm olmak üzere toplam 41 birime ulaştı.
1992 yılında Ege Bölgesindeki 4 yeni üniversitenin kurulmasına destek veren Üniversitemizden,Aydın’daki Veteriner ve Ziraat Fakülteleri ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Adnan Menderes Üniversitesine; Muğla’daki İşletmecilik ve Meslek Yüksekokulları Muğla Üniversitesi’ne,Manisa’daki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Demirci Eğitim Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Celal Bayar Üniversitesi’ne,Denizli’deki Tıp , Mühendislik Fakülteleri ile Eğitim ve Meslek Yüksekokulları Pamukkale Üniversitesi’ne bağlandı. 1992’de Torbalı Meslek Yüksekokulu ,İşletme Fakültesi,Hemşirelik Yüksekokulu,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Onkoloji;Hemodiyaliz-Transplantasyon,Güzel Sanatlar,Eğitim Bilimleri ve Din Bilimleri Enstitüleri,Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden ayrılan Mimarlık Fakültesi,1995’de Tekstil,Hazır Giyim ve Boya Araştırma Uygulama Merkezi (TEKBOYAM) ,1997’de Yabancı Diller Yüksekokulu,1998’de Kafkasya-Orta Asya AkeolojiAraştırma Merkezi (KOMER),Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi (JENARUM) ve Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM), 2001’de Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM),İstatistik ve Risk Analizleri Araştırma ve Uygulama Merkezi(İRAMER),Su Kayankları Yönetimi ve Su Kaynaklı Doğal Afetlerin Kontrolü Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUMER) ve 2002’de Beyin Dinamiği Multi-disipliner Araştırma ve Uygulama Merkezi, 2004’de Hukuk Araştırmaları Merkezi, Tekne Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Sığ Jeofizik ve Arkeolojik Prospeksiyon Araştırma ve Uygulama Merkezi, Fauna ve Flora Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulması ile Üniversitemiz birimlerinin sayısı bugün 52’ye ulaşmıştır.
Geçtiğimiz yıl 20.yılını kutlayan ve adı Aktif Eğitim sistemi ile özdeşleşen Dokuz Eylül Üniversitesi bugün Alsancak, Balçova,Bornova,Buca,Buca-Kaynaklar,Hatay,Narlıdere,Torbalı,İnciraltı,Urla olmak üzere 10 değişik yerleşim biriminde 10 fakülte ,9 yüksekokul,1 konsevatuvar,10 enstitü ve 18 araştırma ve uygulama merkezi; 2.985 (30.06.2004 itibariyle)akademik personeli ile 37.207 (31.05.2004 itibariyle) öğrenciye eğitim hizmeti vermeyi sürdürmektedir.
Adres: Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR ________________________________FAKÜLTELER________ ______________________
Buca Eğitim Fakültesi:
Öğretmen yetiştirme yönüyle her dönemde öne çıkmasını bilen İzmir 1959 yılında açılan İzmir Eğitim Enstitüsü ile ayrı bir ağırlık kazanmıştır. Enstitü olarak kullanılmaya başlanan Rees Köşkü’nün yapım yılı kesin tarihi bilinmemekle birlikte 1890’ların sonlarında yapıldığı sanılmaktadır. Köşkün mimari yapısı rasyonel ve ağırbaşlı bir ifade taşımaktadır. Ancak derebey şatosu egemenliği yoktur. Gerek dış form, gerekse iç mekanlar görkemli fakat kapristen uzak, yalın bir geometriye oturtulmuştur. Ayrıntılar kullanılan malzemenin doğasına uygun ve özenlidir. 30 Kasım 1959’ da İzmir Eğitim Enstitüsü adıyla öğretime başlayan Buca Eğitim Fakültesi batıdaki eşdeğer kurumlar ile karşılaştırıldığında henüz çok gençtir.Bununla birlikte Türkiye’de bir tarihi kurum olarak adlandırılmaktadır. Kısa bir geçmişi olmasına karşın Buca Eğitim Fakültesi çok ayrı yapılanmalarla yüz yüze gelen bir kurumdur. Buca Eğitim Fakültesi’nin geçmişte bıraktığı yıllar adeta Türkiye’de öğretmen yetiştirme politika ve uygulamalarının görüntüsüdür. Büyük zorluklar fakat güzel ideallerle müdür dahil 9 kişilik bir öğretmen kadrosu ve tek bölümde 59 öğrenci ile öğretime başlayan “İzmir Eğitim Enstitüsü” hem bölüm hem öğrenci hem de öğretmen sayısını arttırarak 10. yılın sonunda 62 öğretmenin görev yaptığı 6 bölümden oluşan ve 623 öğrenci sayısına sahip bir kurum haline gelmiştir. 1970’li yıllarının ortasından sonra öğretmen kadrosu sıklıkla değişmiş hem hızlandırılmış hem de mektupla öğretim nedeni ile öğrenci sayısı binlere çıkarılmıştır. 1978 - 1979 öğretim yılında 4 yıllık Buca Yüksek Öğretmen Okulu 20.07.1982’den sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Buca Eğitim Fakültesi adıyla fakülteye dönüştürülmüştür.BÖLÜMLER:
1982 yılında 41 Sayılı Kanun Hükmünde kararname ile Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’ne dönüştürülen bu eğitim kurumunda
1- Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğimi Bölümü
2- Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü
3- Eğitim Bilimleri Bölümü
4- Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
5- İlköğretim Bölümü
6- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
7- Türkçe Eğitimi Bölümü
8- Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
olmak üzere 8 bölüm bulunmaktadır.

Fen - Edebiyat Fakültesi:
1991-1992 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan
Fen-Edebiyat Fakültesinde; Arkeoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Dilbilim, Fizik, İstatistik, Matematik, Mütercim Tercümanlık ve Kimya bölümlerinde lisans ve lisansüstü öğretim sürmektedir.
Biyoloji, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe ve Tarih bölümlerinde ise yeterli akademik kadronun oluşturulma çalışmaları devam etmektedir.
Arkeoloji Bölümü -Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü -Dilbilim Bölümü -Fizik Bölümü,Kimya Bölümü -İstatistik Bölümü -Matematik Bölümü -Mütercim Tercümanlık Bölümü,Tarih Bölümleriyle eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Posta Adresi Kaynaklar Yerleşkesi Buca - İZMİR

Güzel Sanatlar Fakültesi:
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 02.09.1975 tarihinde Ege Üniversitesi bünyesinde kurulmuş Türkiye’’nin bu alandaki ilk fakültesidir ve 1982 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’’ne bağlanmıştır. Öğrenim süresi dört yıl olan 10 bölümden oluşmaktadır.
BÖLÜMLER:Resim Bölümü -Heykel Bölümü -Grafik Bölümü -Tekstil Bölümü -Seramik Bölümü
Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü -Sahne Sanatları Bölümü -Sinema-TV Bölümü -Fotoğraf Bölümü -Müzik Bilimleri Bölümü -Temel Eğitim bölümleridir.

Posta Adresi Yavuz Bingöl Caddesi No:4 Narlıdere-İZMİR


Hukuk Fakültesi:


Fakültemizde 4 yıllık lisans eğitimi yapılmaktadır. Türk öğrenciler fakültemizeÖSYM sınavı sonucuna göre yerleştirilmektedir. Yabancı öğrenciler ise YÖS sınavısonucuna göre yerleştirilmektedir.
Yabancı ülkelerde hukuk eğitimi görmüş olan öğrenciler fakültemize denklik içinbaşvurarak, yapılacak olan sınavlarda başarılı oldukları takdirde Türkiye’’de geçerliolacak Hukuk Fakültesi Mezunu denklik belgesini alabilirler. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1978 yılında kurulmuştur. 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek kabulüne dair 2809 sayılı 28.3.1983 tarihli Kanun’un 18. maddesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kurulmasıyla Hukuk Fakültesi Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlanmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1989 yılında Alsancak’’taki D.E.Ü. Rektörlüğü binasından Buca Dokuzçeşmeler İ.İ.B.F. Kampüsü’’ne taşınmıştır. Bu kampüs içerisinde ’’Hukuk Fakültesi derslikler binası’’nda eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Öğretim Elemanı kadromuz, Hukuk Fakültesi’nde 92 ve Fakültemize bağlı Adalet Meslek Yüksekokulu’nda 6 olmak üzere toplam 98 kişidir.

Hukuk Fakültesi’nde 8 Profesör, 7 Doçent,171 Yardımcı Doçent, 2 Öğretim Görevlisi, 58 Araştırma Görevlisi (21 Arş.Gör. 2547 s. Kanun’’un 13/b-4 md. ne göre) ve 1 Uzman görev yapmaktadır. 2003/2004 öğretim yılı toplam öğrenci sayısı fakültemizde 1378’dür. Fakültemiz bugüne kadar 6036 mezun vermiştir. 2002/2003 öğretim yılında Fakültemizden 406 öğrenci mezun olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi bugüne kadar vermiş olduğu eğitim ve öğretim ile Türkiye’nin saygın ve önde gelen Hukuk Fakültelerinden biri olmayı başarmıştır. Fakültemiz öğrencileri uluslararası yarışmalarda üstün başarı kazanmışlardır. Mesleki yabancı dil dersi de gören öğrencilerimiz mezuniyetleri sonunda, Türkiye genelinde yapılan hakim ve savcılık sınavlarında başarı listesinin ilk sıralarında yer almaktadırlar. Adalet Bakanlığı’’nın açmış olduğu sınavlarda mezunlarımız büyük bir başarı göstermektedir.

Mezunlarımız hakim, savcı ve bilim adamı olarak yönetim kadrolarında ve politikada kendilerine verilen kaliteli eğitim ve öğretime yakışan başarılı ve saygın hukukçular olabilmişlerdir.
Bugüne kadar mezunlarımız, aklın ve tarihsel deneyimlerin üzerinde birleştiği, tüm insanlığın ortak değerleri olan uygarlık, bilim, adalet, demokrasi, laiklik, barış ve sevgi; kısaca insan onurunu koruyan ve yücelten kutlu ilkelerin sözcüsü ve savunucusu olmuşlar, Büyük Atatürk’ün mirası olan Cumhuriyet Türkiyesi’’nin paylaştığı tüm bu değerleri öz varlıklarından üstün sayıp korumayı bilmişlerdir.

Fakültemiz 2001/2002 eğitim-öğretim yılından itibaren 1. sınıfa kayıtlanan öğrencileri kapsayacak şekilde aktif eğitim sistemine geçmiştir.
Posta Adresi Dokuzçeşmeler Buca - İZMİR


İlahiyat Fakültesi:
İzmir Yüksek İslam Enstitüsü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 21 Kasım 1966 Pazartesi günü Köprü semtindeki Ahmet Tatari Köşkünde açılmış, 1969 yılında İzmir Yüksek İslam Enstitüsü Yaptırma ve Koruma Derneği tarafından yaptırılan şimdiki A Blok binasına nakledilmiştir. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü 20 temmuz 1982 tarihinde, 2547 sayılı yükseköğretim kanununun geçici 28. maddesi gereğince, yükseköğretim kurumlarının yeniden teşkilatlanmasını düzenleyen 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (2809 sayılı kanun) ile İzmir’de yeni kurulan Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı İlahiyat Fakültesi’ne dönüştürülmüştür.Fakültemizin ilk dekanı Prof. Dr. Ethem Ruhi FIĞLALI olmuştur. Prof. Dr. Ethem Ruhi FIĞLALI’nın Muğla Üniversitesi Rektörlüğüne atanmasından sonra 22 Ocak 1993’de Prof. Dr. Mehmet AYDIN dekanlığa getirilmiştir. 15 Şubat 1999 tarihinde Prof. Dr. Hakkı ÖNKAL dekanlık görevini devralmıştır. 2002 Mayıs ayında Prof. Dr. Selahattin PARLADIR dekanlığa seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir. Fakültemiz Dekanlığına bağlı olarak 1989-1990 öğretim yılında iki yıllık İlahiyat Meslek yüksek Okulu açılmıştır. Yükseköğretim Kurumlarında İkili Öğretim yapılmasının kanunla karara bağlanmasından sonra da Fakültede 1992-1993 Öğretim yılından itibaren ikinci öğretime başlanmıştır. Fakültenin öğrenim süresi 4 yıl (8 yarıyıl)dır.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu başkanlığının işbirliği ile öğretmen yetiştiren kurumlarda gerçekleştirilen yeniden yapılanma çerçevesinde yükseköğretim kurulunun 11. 07. 1997 tarih ve 97.23.1660 sayılı kararı ile İlahiyat Fakülteleri iki programlı bir yapıya kavuşturulmuştur. Bu programlar: İlahiyat Lisans Programı ve İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği programlarıdır.

Bu kararda ayrıca İmam-Hatip Liseleri Meslek Dersleri Öğretmenlerinin de Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesince, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde kurulacak bir Enstitü Anabilim Dalı çerçevesinde yürütülecek, üç yarıyıla eşdeğer bir süreyi kapsayan tezsiz yüksek lisans programı ile yetiştirileceği belirtilmiştir.

Yükseköğretim Kurulunun yukarıdaki kararı ve aynı kurulun Yürütme Kurulunun 29.12.1997 tarih ve 97.47.3271 sayılı kararı gereği 1998-1999 öğretim yılından itibaren, bazı ilâhiyat fakülteleriyle beraber bizim Fakültemiz de, her iki programa ayrı ayrı öğrenci alan bir yapıya kavuşturulmuş bulunmaktadır.
Eğitim-öğretimin yapıldığı üç blok ile kütüphane ve konferans salonu bulunmaktadır. Fakültemiz sınırları içerisinde zarif bir uygulama camii vardır. Avluda basketbol ve valeybol sahaları bulunmaktadır.
Temel İslam Bilimleri -Felsefe ve Din Bilimleri -İslam Tarihi ve Sanatları bölümleriyle eğitimini sürdürmektedir.
Adres: DEÜ İlahiyat Fak. 35350 Hatay/İZMİR

İşletme Fakültesi:
Tüm bölümlerde öğrenim dili İngilizce’dir. 2004 yılında toplam 1035 öğrencisi olan İşletme Fakültesinin öğrencileri, ÖSYS puan sıralamasında, %1’lik dilime giren öğrencilerden oluşmaktadır. İşletme Fakültesi öğrencileri birçok burs olanağına sahiptir. Ayrıca, "Dr. Fatih Yenginol Bursu” ile Fakültemiz öğrencilerimize destek vermektedir.
Fakültemiz İzmir’in merkezine 15 km. uzaklıkta olan Buca- Kaynaklar Yerleşkesinde yer almaktadır.İzmir merkezden ve çeşitli semtlerden kalkan otobüs ve taksiler yerleşkeye ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Fakülte’ye ulaşımı sağlayan otobüslerin numaraları ve güzergahları aşağıda verilmektedir
İktisat Bölümü -İşletme Bölümü -Turizm İşletmeciliği Bölümü -Uluslararası İlişkiler Bölümü
bölümleri bulunmaktadır.

Mimarlık Fakültesi:
Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 3 Temmuz 1992 de kurulmuştur. Ancak Fakültenin ilk kuruluşu ve bugün bulunduğu binada faaliyete başlaması 1971 yılına kadar uzanmaktadır.1971 yılında 12 öğrencisi ile mimarlık lisans eğitimine başlayan kurum, o günden günümüze kadar çeşitli kurumsal ve yasal oluşumlar çerçevesinde yeni yapılanmalar yaşamıştır. 1971 yılında başladığı mimarlık lisans eğitimini 1979 yılında şehir planlama lisans eğitimi ile geliştiren Fakültenin, Mimarlık ve Şehir Planlama bölümleri zaman içinde farklı fakültelerin oluşumunda da yer almışlardır. Fakültenin geçmişten bugüne kadar olan gelişiminde önemli kilometre taşları; “ ( 1971 )Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, ( 1975 ) Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, ( 1982 ) Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, ( 1992 ) Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi “ olarak özetlenebilir.

Mühendislik Fakültesi:
Fakültemiz 1969 yilinda Ege Üniversitesi’ne bagli olarak "Mühendislik Bilimleri Fakültesi" adiyla kurulmus ve 1968/1969 ögretim yilinda, ögretime baslamistir. Insaat, Maden, Kimya, Makine, Çevre, Endüstri, Jeoloji, Tekstil Mühendisligi dallarinda lisans egitimi veregelmistir. Fakülteye bagli olarak Egitim-Ögretim veren Akademi, Yüksekokul ve Enstitüler:

1) Mühendislik Mimarlik Akademisi: Mezunlarina "Mühendis" ünvani verilen 4 yillik eğitim süresi olan bir yüksekokuldur. 2) Mühendislik Mimarlik Yüksekokulu: Öğretim süresi 4 yil olup mezunlarina "Mühendis", "Mimar" ünvani verilen bir okuldur. 3) Önlisans Yüksekokullari: Izmir, Balikesir ve Denizli’de kurulmus olan okullar, iki yillik ögrenim süreli olup teknik ara eleman yetistirmek amaci ile açilmstir. 4) Deniz Bilimleri Enstitüsü: Lisans üstü ögretim vermek ve bilimsel çalismalar yapmak için kurulmustur.
Mühendislik Bilimleri Fakültesi, bagli birimleri ile (Akademi, Yüksekokul, Ön Lisans Yüksekokullari) kaldirilarak 01.03.1978’de Insaat, Makina, Yer Bilimleri, Kimya, Tekstil Fakülteleri olarak yeni bir olusuma ugramistir. 20.07.1982 tarih ve 41 sayili Kanun Hükmündeki Kararname’nin geçici 2. maddesi uyarinca Insaat, Makina, Yer Bilimleri fakülteleri kaldirilarak bu fakültelere bagli bölümlerle güzel Sanatlar Fakültesi’nin Mimarlik, Sehir ve Bölge Planlama Bölümleri ve Tarihi Restorasyon Anabilim dali birlestirilip "Mühendislik-Mimarlik Fakültesi" adiyla yeni kurulan Dokuz Eylül Üniversitesi’ne baglanilmstir. Buna göre fakülte Insaat Mühendisligi, Çevre Mühendisliği, Makina Mühendisligi, Endüstri Mühendisligi, Elektrik ve Elektronik Mühendisligi, Maden Mühendisligi, Jeoloji Mühendisligi, Mimarlik, Sehir ve Bölge Planlama bölümlerinden olusturulmustur. Fakültemiz, 03.07.1992 tarihinde "Mimarlik" ile "Sehir ve Bölge Planlama" bölümlerinin ayrilip, yeni kurulan Mimarlik Fakültesi’ne baglanmasi sonucu "Mühendislik Fakültesi" adini almistir. Bilgisayar Mühendisligi, 1997 yilinda ise Tekstil Mühendisligi, ****lurji ve Malzeme bölümleri de kurularak toplam onbir bölümden olusan bugünkü yapisina kavusturulmustur.
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü -Çevre Mühendisliği Bölümü -Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü -Endüstri Mühendisliği Bölümü -Makina Mühendisliği Bölümü -İnşaat Mühendisliği Bölümü -Jeoloji Mühendisliği Bölümü -Maden Mühendisliği Bölümü -Jeofizik Mühendisliği Bölümü -Tekstil Mühendisliği Bölümü -M.e.t.alurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümleriyle eğitimine devam etmektedir.
__________________

ALLAH'ım!
Bakışımızı ibret,
Sukutumuzu hikmet,
konuşmamızı sanat ve
marifete dönüştür,

ALLAH'ım!

Boşa bakanlardan,
Boşa susanlardan,
Boşa konuşanlardan eyleme.


Konu bera tarafından (04-20-2013 Saat 03:00 PM ) değiştirilmiştir.
@izci@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
@izci@ Nickli üyemize 3 üyemiz teşekkür etmiştir:
imolea (05-01-2013), inggow (05-03-2013), sırtaca (04-22-2013)
Alt 12-24-2012, 06:37 PM   #2 (permalink)
Üye
 
kanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2009
Mesajlar: 832
Teşekkür: 28
77 Mesajına 275 teşekkür edildi.
Standart

emeğinize sağlık.
kanka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kanka Nickli üyemize 4 üyemiz teşekkür etmiştir:
imolea (05-01-2013), inggow (05-03-2013), sırtaca (04-22-2013), urtawn (05-08-2013)
Alt 04-20-2013, 03:02 PM   #3 (permalink)
Süper Moderatör
 
bera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 14.305
Teşekkür: 661
946 Mesajına 3.218 teşekkür edildi.
Standart

bera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bera Nickli üyemize 4 üyemiz teşekkür etmiştir:
imolea (05-01-2013), inggow (05-03-2013), sırtaca (04-22-2013), urtawn (05-08-2013)
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
9 eylul universitesi bolumleri, 9 eylul universitesi egitim fakultesi, 9 eylul universitesi guzel sanatlar fakultesi, 9 eylul universitesi hastanesi, 9 eylul universitesi hukuk fakultesi, 9 eylul universitesi taban puanlari, 9 eylul universitesi tip fakultesi, eylul, izmir, uludag universitesi, universitesi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.bestoffrm.com/65629-9-eylul-universitesi-izmir.html
Konuyu Başlatan For Type Tarih
Yandex This thread Refback 04-05-2013 10:57 AM
Yandex This thread Refback 12-10-2012 08:56 PM


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:25 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.

bestoffrm | aşk flashları | sitemap | tags
Resimli Şiirler Şairler Müzik Yemek Tarifleri Moda Örgü Modelleri Dantel Modelleri Şifalı Bitkiler İslami Konular Dil An Coğrafya Fizik Roman Özetleri Aşk Duaları Dilek Duaları Define İşaretleri Cilt ve Güzellik Sosyal Dil Anlatım Edebiyat Aşk flashları Domain Telif Hakkı Sitemizin tüm hakları saklıdır. Telif hakkı ihlali bildirimi, acil şikayetleriniz ve her türlü görüş ve önerileriniz için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz. Sorumluluk İçerik sağlayıcı ve paylaşım sitesi olan Bestoffrm.com sitesinde, 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Bestoffrm.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim sayfamızdan bildirilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır. Sitemizde yayınlanan sağlıkla ilgili konular sadece bilgilendirme amaçlı olup tedavi için Lütfen Doktorunuza başvurunuz.